خدمات درمان دندانپزشکی دکتر سوده فراغت

حتما می دانید که منظور از خدمات درمانی در دندانپزشکی چیست؛ این خدمات عبارتست از هر نوع خدمات درمانی که با هدف حفظ بهداشت دهان و دندان انجام می شود. انواع مختلفی از خدمات دندانپزشکی جز این دسته خدمات قرار می گیرد. در این مقاله قصد داریم لیست خدمات درمانی دندانپزشکی که توسط دکتر سوده فراغت در این کلینیک انجام می شود را عنوان نماییم. لطفا جهت کسب اطلاعات دقیق در مورد خدمات درمانی در کلینیک دکتر فراغت این مطالب را به دقت مطالعه کنید.

دندانپزشک خانم کرج

خدمات درمانی دندانپزشکی چیست؟

اگر بخواهیم یک تعریف کلی از خدمات درمانی دندانپزشکی ارائه دهیم می توان گفت، کلیه ی خدماتی که با هدف رفع مشکلات و بیماری های دهان و دندان انجام می شود، جز دسته خدمات درمانی دندانپزشکی قرار می گیرد. این بیماری و مشکلات مربوط می شود به مشکلات دندان ها، مشکلات لثه.

خدمات درمانی دندانپزشکی در کلینیک دکتر سوده فراغت

حال که با مفهوم کلی خدمات درمانی در حوزه دندانپزشکی آشنا شدید، در این بخش، خدماتی را که دکتر سوده فراغت برای درمان بیماری ها و مشکلات دهان و دندان در کلینیک خود ارائه می دهد معرفی کرده ایم؛ لطفا همراه ما باشید.

درمان دندان شکسته دکتر سوده فراغت
درمان دندان شکسته دکتر سوده فراغت

خدمات درمانی ترمیمی دندان

این بخش از خدمات درمانی دندانپزشکی مربوط می شود به خدمات عمومی دندانپزشکی که یک دندانپزشک به منظور رفع مشکلات و آسیب های دندان و لثه انجام می دهد. بنابراین در صورتی که دندان شما دچار مشکلاتی از قبیل شکستگی دندان، پوسیدگی و … شده باشد و یا لثه های شما دچار آسیب شده یا به بیماری های مربوط به لثه مبتلا شده اید، می توانید برای معاینه و درمان به کلینیک دندانپزشکی دکتر سوده فراغت مراجعه نمایید و از خدمات درمانی ترمیمی دندان بهره مند شوید. ما پس از انجام معاینات دندانپزشکی از طریق ابزارهای مخصوص از جمله پروب و آینه، دندان های شما را یکی یکی بررسی می نماییم. همچنین بافت لثه را به دقت معاینه کرده و مشکلات موجود را تشخیص خواهیم داد و سریعا اقدامات لازم را جهت درمان انجام می دهیم.

خدمات درمانی
خدمات درمانی

خدمات درمانی دندانپزشکی جهت ترمیم دندان ها عبارتند از :

  • پرکردن و ترمیم پوسیدگی ها و سوراخ های روی دندان ها یا مابین آن ها
  • جرم گیری دندان ها و لثه ها
  • عصب کشی دندان
  • کشیدن دندان
  • روکش کردن دندان
  • گذاشتن تاج
  • دندان مصنوعی
  • بریج دندان

در ادامه به طور مختصر هر کدام از این موارد را توضیح خواهیم داده ایم. پس جهت آشنایی هر چه بیشتر با خدمات درمانی دندانپزشکی در کلینیک دکتر سوده فراغت، همچنان همراه ما باشید و این مطالب را به دقت مطالعه کنید.

پر کردن دندان

زمانی که بر اثر پوسیدگی دندان ها، دندان سیاه می شود و یا حفره و سوراخ روی دندان به وجود می آید، لازم است که دندان آسیب دیده ترمیم شود؛ و پزشک متخصص از طریق پر کردن دندان این کار را انجام می دهد. به این ترتیب که ابتدا بخش پوسیده دندان را برداشته و محل آن را با مواد پرکننده، پر می کند.

عصب کشی دندان

عصب کشی دندان، همان ترمیم و درمان ریشه ی آسیب دیده دندان است. عصب دندان، پالپ نامیده می شود که دارای یک بافت حساس است و به همراه اعصاب و عروق خونی در بخش مرکزی دندان و در محفظه عصب دندان قرار دارد. در خدمات درمانی مربوط به عصب کشی دندان، عصب آسیب دیده از دندان خارج می شود، کانال متعلق به آن ریشه تمیز می شود و سپس تا انتهای آن محل با مواد پرکننده، پر می شود.

خدمات درمانی
خدمات درمانی

کشیدن دندان

یکی از رایج ترین خدمات درمانی دندانپزشکی به خصوص در میان کودکان و افراد مسن و همچنین افرادی که بهداشت دهان و دندان خود را به درستی رعایت نمی کنند، کشیدن دندان می باشد؛ که در آن به دلیل اینکه آسیب دندان به حدی است که قابل ترمیم نمی باشد و حتی گاهی به شدت عفونی می باشد، دندان آسیب دیده کشیده می شود. در بسیاری از موارد نیز لازم است که دندان عقل کشیده شود؛ برای مثال چنانچه دندان عقل نهفته باشد یا به فرم زاویه دار رشد کرده و از لثه خارج شده باشد، لازم است که کشیده شود، به این دلیل که وجود آن ها به سایر دندان ها آسیب می رساند.

روکش کردن دندان

روکش کردن دندان نیز یکی از خدمات درمانی برای ترمیم دندان ها می باشد که بیشتر برای دندان های جلویی کاربرد دارد. در این روش لایه ی نازکی از جنس رزین، پرسلن و … به طور دائم روی دندان ها چسبانده می شود.

تاج گذاشتن دندان ها

زمانی که بر اثر آسیب های شدید دندانی، بخشی از قسمت بالایی دندان یا کل آن از بین می رود، از روش تاج گذاری برای ترمیم دندان های آسیب دیده استفاده می شود. تاج ها به صورت کلاهکی شبیه به دندان روی به جای بخش آسیب دیده، قرار می گیرند.

دندان مصنوعی

قطعا می دانید که دندان های مصنوعی، جایگزینی برای دندان های دائمی افراد می باشد و در مواقعی که انواع روش های ترمیم دندان برای اصلاح خرابی و آسیب های دندانی پاسخگو نباشد، در این صورت دندان مصنوعی جایگزین آن تعداد از دندان های از دست رفته می شود.

دندانپزشکی کودکان کرج - دکتر فراغت

بریج دندان

زمانی که فرد یک دندان خود را از دست می دهد، و به دنبال آن یک فاصله یا شکاف بین دندان های او ایجاد می شود، برای رفع این مشکل و پر کردن این فضای خالی از بریج دندان استفاده می شود. به علاوه در مواقعی دیگر که چند دندان از دست رفته تنها در یک سمت می باشد، می توان از این روش خدمات درمانی دندانپزشکی، یعنی بریج دندان، استفاده کرد.

کلام پایانی در مورد خدمات درمانی در کلینیک دکتر فراغت

در صورتی که شما دوست عزیز به چنین آسیب های دندانی دچار شده اید و قصد دارید به یک کلینیک دندانپزشکی مطمئن برای ترمیم دندان های خود مراجعه کنید، کلینیک دندانپزشکی دکتر سوده فراغت می تواند محلی مناسب باشد که شما بتوانید با اطمینان خاطر رفع مشکلات و بیماری های دهان و دندان خود را به ایشان بسپارید.

لطفا جهت هماهنگی و کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید تا در اسرع وقت پس از معاینه دندان های شما، فرایند ترمیم دندان های آسیب دیده توسط دندانپزشک مجرب این کلینیک، دکتر سوده فراغت برای شما انجام شود.

1 پر کردن و ترمیم پوسیدگی دندان
2 جرم گیری دندان
3 جرم گیری لثه
4 عصب کشی دندان
5 کشیدن دندان
6 روکش کردن دندان
7 گذاشتن تاج دندان
8 دندان مصنوعی
9 بریج دندان