مراقبت های بعد از لمینت دندان شامل چه مواردی می شود؟ آیا می دانید چگونه از لمینت دندان مراقبت کنید؟ لمینت دندان در حقیقت بهترین راه حل برای رفع مشکلات ظاهری دندان و زیبایی آن هاست که بهبود آن نیز سریع می باشد و شما می توانید در کوتاه ترین زمان ممکن لبخندی زیبا و درخشان داشته باشید، البته لازم است که مراقبت های بعد از لمینت دندان را رعایت کنید. در این مقاله با دکتر فراغت همراه شوید تا با مراقبت های ضروری بعد از لمینت دندان آشنا شوید.

بیشتر بدانید :

بلیچینگ دندان چیست؟

انواع پروتز دندان

روکش دندان چیست؟ انواع روکش دندان

ضرورت دانستن مراقبت های بعد از لمینت دندان

در کل، همانطور که باید از دندان های طبیعی خود مراقبت کنید و آن ها را به طور مرتب تمیز نمائید تا همچنان سالم و درخشان بمانند، لازم است اقداماتی را نیز در جهت حفظ و نگهداری از دندان هایی که روکش کرده اید انجام دهید و سلامتی و زیبایی آن ها به اندازه کافی اهمیت دهید؛ پس همراه ما باشید تا با مراقبت های بعد از لمینت دندان به طور کامل آشنا شوید.

آشنایی با مهم ترین نکات مربوط به مراقبت های بعد از لمینت دندان

پیش تر گفتیم که روکش دندان نیز مانند دندان های طبیعی نیاز به مراقبت دارد؛ هم به دلیل حفظ زیبایی و درخشندگی دندان ها و هم به این دلیل که شما برای استفاده از خدمات دندانپزشکی هزینه های قابل توجهی را می پردازید، پس لازم است که با نکات مهم مربوط به مراقبت های بعد از لمینت دندان آشنا شوید و آن ها را به درستی رعایت کنید.

مراقبت های بعد از لمینت دندان

در این بخش از مقاله شما را با مهم ترین نکات مربوط به مراقبت های بعد از لمینت دندان آشنا خواهیم کرد :

  • بعد از لمینت دندان ، حداقل دو بار در روز و به طور منظم مسواک بزنید.
  • در برنامه روزانه مراقبت از دندان های خود، کشیدن نخ دندان را قرار دهید.
  • به مراقبت از لثه ها و سلامت آن ها توجه کافی داشته باشید. بیماری های لثه با التهاب همراه است و این التهاب می تواند روکش دندان شما را تحت تاثیر قرار دهد. بنابراین نکات بهداشتی و مراقبتی مربوط به لثه ها را به دقت مد نظر قرار داده و به درستی انجام دهید.
  • از مصرف نوشیدنی های خیلی داغ یا خیلی سرد اجتناب کنید، به این دلیل که بعد از لمینت دندان ، امکان حساسیت موقت دندان های شما به نوشیدنی های داغ یا سرد وجود دارد.
  • زیاد از مواد خوراکی رنگ دار مثل چای و قهوه و انواع نوشابه ها که حاوی رنگدانه های زیادی می باشد استفاده نکنید و بعد از هر بار مصرف دندان های خود را کاملا تمیز کنید.
  • از جمله مراقبت های بعد از لمینت دندان توجه به این نکته ی مهم می باشد که هرگز از دندان های خود برای شکستن چیزهای سخت استفاده نکنید، به این علت که باعث شکستگی و آسیب به لبه های روکش دندان شما می شود؛ چون روکش دندان بیشتر از ناحیه لبه آسیب پذیر است.
  • از مصرف دخانیات از جمله قلیان و سیگار پرهیز کنید.
  • برای استفاده از دهانشویه، حتما با دندانپزشک خود مشورت کنید تا دهانشویه مناسبی را به شما پیشنهاد دهد. همچنین از پزشک خود بخواهید تا خمیردندان مناسب دندان های شما را به شما پیشنهاد بدهد.
  • هر 6 ماه یکبار برای چکاپ های دوره ای به دندانپزشک خود مراجعه کنید تا از مشکلات احتمالی که ممکن است بروز کند، پیشگیری نمائید.
  • یکی دیگر از مهم ترین نکات مربوط به مراقبت های بعد از لمینت دندان این است که از فشردن دندان ها به یکدیگر و یا به اصطلاح دندان قروچه به شدت خودداری کنید. دندان قروچه دشمن دندان است و به مرور زمان باعث خرد شدن دندان ها می شود.

مراقبت های بعد از لمینت دندان

کلینیک دندانپزشکی دکتر سوده فراغت یکی از مراکز تخصصی انجام خدمات دندانپزشکی می باشد و برای دوستان عزیزی که نیاز به ترمیم و روکش کردن دندان های خود دارند، فرصت خوبی فراهم شده است تا از خدمات ایشان در کلینیک بهره ببرند.

کلام پایانی در مورد مراقبت های بعد از لمینت دندان

دوست عزیز! در این مقاله شما را با نکات مربوط به مراقبت های بعد از لمینت دندان آشنا کردیم و همچنین از اهمیت رعایت این نکات برای شما عزیزان مطالبی را عنوان نمودیم. امید است آنچه گفته شد مورد توجه و رضایت شما عزیزان قرار گرفته باشد.

از توجه و همراهی تان تا پایان این مقاله صمیمانه سپاسگزاریم.